5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!

Kas liečia maistą, tai priekabesnio gurmano nei dietologas rasti neįmanoma. Aišku paprastiems žmonėms jų mitybos režimas pasirodys žiauriu ir ribotu, bet kai kuriuos įpročius neabejotinai verta perimti.

Perdirbta mėsa

Tai yra bet kurie pusfabrikačiai: dešrelės, kotletai, dešra ir kiti produktai, kurie potencialiai gali turėti per didelį kiekį druskos, konservantų ir kitų priedų. Dietologai pataria visiškai išbraukti iš raciono panašius produktus, kadangi be kita ko, juose yra kenksmingų riebalų, kurie ne per geriausiai įtakoja sveikatą ir cholesterolio kiekį.

perdirbta-mesa 5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!
Kečupas ir kiti pirktini padažai

Jeigu jūs atidžiai išstudijuosite panašių produktų etiketę, tai išsiaiškinsite, kad beveik/praktiškai visur yra natrio, saldiklių arba neįtikėtinai didelis kiekis cukraus. Geriau pačiam pasigaminti saldaus padažo arba apsieiti su alyvuogių aliejumi, negu vartoti dirbtinių produktų druską.

kecupas 5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!
Įvairiaspalviai (spalvoti) saldainiai 

Kaip nekeista, bet dažniausiai būtent vaikiški saldumynai būna kenksmingiausi. Neįtikėtinai didelis cukraus keikis ir įvairūs maistiniai dažai paliks pėdsaką (tiesioginę ir perkeltine prasme) ne tik dantų sveikatai, bet ir svoryje. Tuščios kalorijos, kurios yra saldainiuose ir čiulpinukuose nėkiek nenumalšins alkio, o atvirkščiai pažadins apetitą.

spalvoti-saldainiai 5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!

Žalia žuvis ir žalia mėsa 

Šis apribojimas jau ne dėl kalorijų, bet dėl jūsų saugumo. Žaliuose gyvulinės kilmės produktuose gali būti ligų sukėlėjų. Kaip pasekmė termiškai neapdorotos mėsos ir žuvies vartojimas gali sukelti ligą arba geriausiu atveju virškinimo sutrikimų. Kad išvengti nemalonių situacijų stebėkite, kad panašūs vartojami  produktai būtų paruošti iki tokio minimalaus lygio, kada (kai) ligos sukėlėjai žūsta.

zalia-zuvis 5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!

zalia-mesa 5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!


Užšaldyti pusfabrikačiai

Paruošti pusfabrikačiai, reikalaujantys tik atšaldymo, kategoriškai draudžiami dietologų. Kaip yra žinoma, juose yra didžiulis kiekis druskos, cukraus, konservantų, prieskonių ir skonio stipriklių (natrio glutamatas E621- E631), kurie netgi popierių pavers valgomu. Juose taip pat nėra ląstelienos ir nors truputį naudingų medžiagų.

uzsaldyti-pusfabrikaiai 5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!

Linkime visiems maisto produktus rinktis rūpestingai ir nepatingėkite atidžiau paskaityti prekių etiketes,kur surašyta iš ko pagamintas produktas. Taip žinosite kokį maistą perkate ir ką valgote patys bei maitinate savo vaikus.

Atminkite, kad visos ligos ir visi negalavimai yra tiesiogiai susiję su tuo ką jūs valgote!

Maitinkitės patys sveikai, kitus sveikai maitinkite ir būkite sveiki ir laimingi!

,

1 thought on “5 produktai, kurių Niekada nesuvalgys dietologas!

  1. Sveiki, labai įdomu viską skaityti, labai geri patarimai, būtų dar geriau, kad daugiau patarimų būtų tiems kam virš 60 m apie naudingus , nebrangius maisto produktus ir kitus naudingus patarimus tokiam amžiui.Ačiu Jums už Jūsų rūpestį ir darbą.

Parašykite komentarą