Juodi ar rudi batai – ką pasirinkti vyrui?

Iki praeito amžiaus trečiojo dešimtmečio pradžios klausimas, kokius batus pasirinkti, rudus ar juodus, iš esmės nekildavo. Tai buvo aksioma, nepakeičiama taisyklė – vyriški batai kartu su kostiumu privalėjo būti juodos spalvos. Ir buvo nesvarbu kokio atspalvio buvo kostiumas -juodo, pilko ar tamsiai mėlyno: batai visada būdavo juodos spalvos šiame derinyje.

Tik dvidešimto amžiaus trečiajame dešimtmetyje, kuomet batų gamybos technologijos pasiekė naują lygį, ir rudai odai suteikė taip pat reprezentacinę išvaizdą, kaip juodai, publika su malonumu priėmė rudus vyriškus batus kaip tinkamą alternatyvą.

Juodi-ar-rudi-batai1 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Šiuolaikinė vyriška mada leidžia naudoti kur kas platesnę spalvų gamą mūsų kasdieniniame garderobe. Be aukščiau paminėtų spalvų, bet kuris batų gamintojas savo asortimente (ypatingai, jeigu kalbame apie vasaros ir pavasario sezono batus) turi praktiškai bet kokį atspalvį įskaitant raudoną, žalią ir kt. Vis dėl to patys universaliausi išlieka juodos arba rudos spalvos batai.

Tarp kitko mūsų šalyje vyrauja taip pat stereotipas, kad geriau ir praktiškiau negu juoda spalva nieko nėra. Čia turbūt todėl, kad mūsų šalyje vyrauja lietingas ir drėgnas oras. Gal tik laisviau galime rinktis vasaros sezono batų atspalvius.

Jeigu jūs galite sau leisti įsigyti tik vieną porą batų, tuomet ko gero verta pirkti juodus.

Juodi-batai Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Tačiau, kada jūs būsite pasiruošę plėsti savo batų arsenalą, atkreipkite ypatingą dėmesį į rudos spalvos batų modelius. Patikėkite, jie yra įdomesni, smagesni ir daugelį atvejų tinkamesni.

Jeigu kalbėti apie Europos šalis, ypač apie Italiją, ten juodi batai aplamai nenešiojami. Juos daugiausia dėvi tik oficialiomis progomis. Kitais atvejais populiaresnių už rudus nėra.

Juodi-ar-rudi-batai2 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Kokiais atvejais yra tikslinga dėvėti juodus ar rudus batus?

Yra keletas situacijų, kuomet jūs neturite pasirinkimo tarp juodų ar rudų batų. Pirmiausia tai yra oficialūs renginiai, pavyzdžiui, vestuvės ar laidotuvės. Šitoje vietoje tikėtina, kad rudiems batams dėvėti ne vieta.

Juodi-ar-rudi-batai3 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Be to griežtas aprangos reikalavimas (pavyzdžiui banke) neleis dėvėti rudus batus. Tai bus jau šiek pamažintas stilius, kadangi daugelis organizacijų į tai žiūri gana griežtai. Taigi, juodas kostiumas – juodi batai.

Juodi-ar-rudi-batai4 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Atrodytų, kad ši taisyklė negali būti laužoma, tačiau jei situacija leidžia, tamsiai rudos spalvos batai gali būti derinami su juodu kostiumu.

Juodi-ar-rudi-batai5 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Kas liečia džinsus ir jų derinimą su batais, tai čia ruda spalva kaip tik tinka. Net su juodais džinsais, priešingai nusistovėjusiai nuomonei, rudos spalvos batai atrodys puikiai. Tiesiog stenkitės pasirinkti tamsesnį atspalvį.

Juodi-batau-su-rudais-dzinsais Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Taip pat ir su šviesiais:

Rudi-batai-su-sviesiais-dzinsais Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Prie vidutiniško mėlynumo džinsų derės bet kokio rudo atspalvio batai, net jei jūs ant viršaus dėvite juodą paltą.

Rudi-su-juodu-virsutiniu-rubu Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Priėjome dar vieną klausimą, kurio negalime neaptarti – rudų atspalvių. Kaip suprantate, pasirinkimas gana didelis, ir kiekvienu konkrečiu atveju privalome galvoti apie harmoniją su vienos ir kitos spalvos rūbų suderinamumu, ypatingai kelnėmis. Tai ne taip sunku.

Juodi-ar-rudi-batai6 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Pavyzdžiui, jeigu jūs dėvite pilką kostiumą arba nederinamas pilkas kelnes iš vilnos, tai yra svarbus pilkos spalvos atspalvis. Jei kelnės yra tamsiai pilkos spalvos, kaip žemiau nuotraukoje,  tada, žinoma, ten tiks ir juodi batai. Tačiau, jeigu jūs pasirinkote rudą spalvą, tada tegul bus tamsiai rudos spalvos.

Juodi-ar-rudi-batai7 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Šviesiai rudos spalvos batai gerai dera su šviesiai pilkomis kelnėmis,

Suderinti-batu-dirzo-ir-laikrodzio-atspalviai Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

ypač, jeigu jūs teisingai pagalvojote apie batų ir aksesuarų derinį: diržo ir rankinio laikrodžio apyrankę. Čia labai svarbu atsižvelgti į atspalvius. Nesistenkite nešioti laikrodžio tamsiai rudo atspalvio odine apyranke kartu su juodu diržu ir karamelinės spalvos batais. Tai netinka. Kitame pavyzdyje apie visų aksesuarų harmoniją:

Juodi-ar-rudi-batai8 Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Nepaisant to, kad pilkas kostiumas yra gana populiarus, tamsiai mėlynas užima dar didesnę dalį visų tų, kurie juos nešioja. Todėl ši tema čia yra labai aktuali. Vėlgi, jeigu jūs nesuvaržyti verslo aprangos reikalavimų, rudos spalvos batai puikiai tinka šiam deriniui.  Be to, kaip tamsiai mėlyna (navy), ir paprasta mėlyna:

Melynas-kostiumas-su-rudais-batais Juodi ar rudi batai - ką pasirinkti vyrui?

Taigi, ką pirkti? Kaip paįvairinti savo verslo stilių? Juodais ar rudais batais? Jums spręsti. Padarykite tai nesižvalgydami į nusistovėjusią, galbūt klaidingą, nuomonę. Būkite lankstūs. Tuo labiau, sąvoka „ruda – tai nauja juoda“ jau seniai pelnė pripažinimą.

Gal šiek tiek ir vienpusiškas straipsnis rudos spalvos atžvilgiu. Tačiau į šį klausimą pažvelkite naujoviškai ir filosofiniu požiūriu savo gyvenime iš tos pozicijos, kad „atverkite savo protą“ ir, galbūt, keisdami savo stilių, pakeisite ir savo gyvenimą.

Labai ačiū, kad skaitote! Jei straipsnis buvo įdomus, spauskite „patinka“.

Kokie straipsniai aktualesni?
1017 votes · 33 answers

2 thoughts on “Juodi ar rudi batai – ką pasirinkti vyrui?

  1. labai patiko straipsnis. Istikro rudus batus ne taip ir vertinau. Bet po sio straipsnio nuomone keitesi. Aciu ir sekmes toliau rasant naudingus straipsnius.

Parašykite komentarą