Koronavirusas. Kaip apsaugoti save eterinių aliejų pagalba?

Bet kokiai infekcijai yra geriau užkirsti kelią nei ją gydyti. Koronavirusas nėra išimtis. Ar eteriniai aliejai gali sumažinti užsikrėtimo riziką, sukurti apsauginį barjerą ir sustiprinti imunitetą? Ar yra mokslinių tyrimų, patvirtinančių eterinių aliejų veiksmingumą? Kaip ir kokius eterinius aliejus naudoti kovojant su virusais?

Koronavirusas_ziniusvetaine Koronavirusas. Kaip apsaugoti save eterinių aliejų pagalba?

Bet kuris profesionalus aromaterapijos kursas prasideda pasakojimu, kuris nutiko Europoje per XVII a. marą. Grupė žmonių nuo maro mirusių žmonių lavonų nurinkdavo vertingus papuošalus ir kitas gėrybes ir plėšdavo apleistus namus. Kuomet jie buvo areštuoti ir apklausiami, jiems buvo pažadėta sušvelninti bausmę, jeigu jie pasidalins paslaptimi, kokiu būdu jiems pavyko neužsikrėsti. Pasirodo, kad prieš eidami plėšikauti, jie išsitrindavo specialiu tepalu, kuris buvo pagamintas iš žolių, kurios turėjo antiseptinį ir priešvirusinį efektą.

Koronaviruso prevencija

Kaip tai susiję su COVID-19? Leiskite jums priminti, kad COVID-19 yra kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia SARS-COV-2 virusas. Šis virusas priklauso koronavirusų šeimai, kuriai priklauso 40 rūšių RNR virusų. Gripas priklauso RNR virusams. Tai yra, koronavirusas yra vienas iš virusų, nuo kurio reikia antivirusinių vaistų, ir kuris ypač paveikia žmones, kurių imunitetas yra susilpnėjęs.

1928 m. Prancūzų chemikas Rene Gattefosse įrodė, kad kai kurie eteriniai aliejai, tarp kurių yra fenoliai, terpenai, oksidai ir aldehidai, pasižymi antiseptinėmis, antivirusinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, pranašesnėmis už cheminius preparatus. Naujesni tyrimai įrodo, kad eterinių aliejų, tokių kaip raudonėlis, kmynas, lauros ir arbatmedis, veikliosios medžiagos gali paveikti koronavirusų šeimą. Pateikiame nuorodą į tyrimus. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/18357554/

Koronavirusas_kaip-save-apsaugoti-eteriniu-alieju-pagalba Koronavirusas. Kaip apsaugoti save eterinių aliejų pagalba?

Šie tyrimai nepatvirtina, kad eterinis aliejus gali išgydyti koronavirusą. Bet dėl jo naudojimo mes:

  1. Sukuriame galingą viruso įsiskverbimui barjerą, sukuriame apsauginį ekraną ir užmušame virusą prie įėjimo.
  2. Stipriname imunitetą. Galų gale, susilpnėjęs imunitetas padidina koronaviruso infekcijos riziką.

Šiame straipsnyje mes aptarsime keturis eterinius aliejus ir kaip juos naudoti.

1. Raudonėlių (oregano) aliejus.

Raudonėlių aliejus yra antiseptikas aromaterapijoje Nr. 1 Tai natūralus antivirusinis, antimikrobinis ir priešgrybelinis vaistas. Jo sudėtyje yra karvalolis – galingas natūralus gamtos antiseptikas, kuris kovoja su tam tikrų rūšių bakterijomis ir virusais, atspariais chemikalams.

Kaip vartoti?
Vidiniam vartojimui

1 aliejaus lašelį įmaišyti valgomąjame  šaukšte su medumi arba alyvuogių aliejuje ir išgerkite. Vartokite ne daugiau kaip tris kartus per dieną ir ne daugiau kaip penkias dienas. Rekomenduojama vartoti esant pirmiesiems infekcijos požymiams arba profilaktikai, jei yra infekcijos pavojus (vieši renginiai, oro uostas, viešos vietos).

Išoriniam naudojimui

Sumaišykite 2–3 lašus aliejaus įprastame savo kreme arba augaliniame aliejuje ir tepkite ant atvirų kūno vietų prieš išeidami į viešą vietą kur yra žmonių. Mišinį galite paruošti iš anksto ir naudoti viešose vietose nusiplovę rankas.

Atsargumo priemonės!

  • Raudonėlių aliejaus negalima tepti gryna forma ant odos, taip pat naudoti vaikams iki 15 metų.
  • Nerekomenduojama nėščioms ir žindančioms moterims.

2. Čiobrelių aliejus

Čiobrelių aliejus aromaterapijoje laikomas antiseptiku Nr. 2 Galingas imuniteto stimuliatorius sergant infekcinėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Jis turi antivirusinį ir antimikrobinį poveikį.

Kaip vartoti?

Vartojimo taisyklės yra identiškos raudonėlio aliejaus vartojimui.

Atsargumo priemonės!

  • Nerekomenduojama vaikams iki 5 metų.
  • Vaikams nuo 5 iki 15 metų rekomenduojama vartoti tik išoriškai.
  • Nerekomenduojama vartoti pirmaisiais trims nėštumo mėnesiais.

3. Arbatmedžio aliejus

Arbatmedžio aliejus yra antiseptikas, imunostimuliatorius, antiparazitinis ir priešgrybelinis. Jis taip pat gali būti naudojamas gripo, sinusito, tonzilito, vidurinės ausies uždegimo, bronchito, faringito ir urogenitalinės infekcijos atvejais.

Kaip vartoti?
Vidiniam vartojimui

1 aliejaus lašelį įmaišyti valgomąjame  šaukšte su medumi arba alyvuogių aliejuje ir išgerkite. Vartokite ne daugiau kaip tris kartus per dieną ir ne ilgiau kaip penkias – septynias dienas.

Išoriniam naudojimui

3–4 lašus aliejaus įmaišyti į šaukštelį augalinio aliejaus ir įtrinkite į krūtinės sritį. ⠀

Atsargumo priemonės!

  • Nerekomenduojama vaikams iki 10 metų!
  • Nerekomenduojama vartoti pirmaisiais trim nėštumo mėnesiais.

4. Laurų aliejus

Laurų aliejus taip pat yra labai stiprus antiseptikas ir antivirusinė priemonė. Jis gali būti naudojamas nuo 7 metų. Lauro aliejus nenaudojamas vidiniam vartojimui, tačiau jis gali būti naudojamas gryna forma. Tai labai praktiška, nereikia su niekuo maišyti, užtenka epidemijų metu turėti su savimi buteliuką su aliejumi. Pavyzdžiui, jei neįmanoma nusiplauti rankų, tuomet galite užlašinti 2–3 lašus ant rankų ir įtrinti, tokiu atveju aliejus veikia kaip dezinfekavimo priemonė. Arba epidemijos laikotarpiu prieš išeidami įlašinkite po 1-2 lašus į nosį. Laurų aliejus gali pakeisti ravensarų aliejų.

Svarbu!

Eterinis aliejus turi būti natūralus. Kaip minėta aukščiau, eteriniuose aliejuose yra stiprių veikliųjų medžiagų, todėl labai svarbu laikytis dozių ir atsargumo priemonių.

Šaltinis

  • „ziniusvetaine.lt“ straipsniai yra skirti tik švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicinos patarimų, diagnozės ar gydymo. Visada pasikonsultuokite su gydytoju, jei kiltų klausimų, susijusių su jūsų sveikatos būkle.

Patiko straipsnis? Parašykite savo nuomonę komentaruose ar pasidalinkite straipsniu socialiniuose tinkluose.

3 thoughts on “Koronavirusas. Kaip apsaugoti save eterinių aliejų pagalba?

  1. Mane nustebino gėrimui į vidų labai didelės dozės. Per dieną trys šaukštai eterinio aliejaus, tai beveik visas buteliukas.Kažkokia klaida, juk et. aliejus dozuojamas lašais.

    1. Miela Alfonija, labai dėkojame už tikslų pastebėjimą. Tai tikrai buvo klaida. Klaidą jau pataisėme ir eterinio aliejaus dozė tikrai turi būti ne šaukštas o vienas lašelis. Ačiū Jums!

    2. Nekvailinkite žmonių su aliejais nes prekės pakuotėje esanti instrukcia kitaip nurodo naudojimą. ( Kaip pavyzdį pateikiu arbatmedžių aliejų )

Parašykite komentarą