Žmogus gyvena nuolat kontaktuodamas su įvairiais parazitais: tai yra mikrobai, virusai, grybeliai, kurie stengiasi patekti į žmogaus organizmą (per orą, vandenį, maistą, dirvožemį), kad gautų savo gyvenimui būtinus elementus – maisto medžiagas ir energijos apykaitos produktus. … Be to, žmogaus organizme yra 3-4 kartus daugiau šių parazitų nei pačio žmogaus kūno ląstelių (ir jų turime apie 3 trilijonus).
Kodėl vieni žmonės suserga, o kiti ne? Mūsų kūnas sugeba efektyviai apsisaugoti nuo parazitų išpuolių, jei jo viduje yra apie 2/3 naudingų mikrobų, o 1/3 kenksmingų – ir jei mūsų imunitetas nėra nusilpęs dėl įvairių veiksnių.
Jei imunologinė sargyba susilpnėja, mūsų potencialūs priešai (įskaitant vėžio ląsteles) turi galimybę dalintis ir daugintis.
Morfologiškai kūno imuninę sistemą reprezentuoja centriniai organai ir periferiniai elementai. Imunitetą valdo jo centriniai organai – užkrūčio liauka ir kaulų čiulpai.
Tiesioginiai imuninių reakcijų vykdytojai yra granulocitai, limfocitai ir monocitai – baltieji kraujo kūneliai, tarp kurių yra „žvalgai“ ir „sargai“ bei „kariai“ ir netgi „žudikai“. Funkciškai imuninė sistema yra kelių ešelonų gynyba.
Imunitetą gali susilpninti: netinkama mityba, fizinis išsekimas, žarnyno disbiozė, kepenų ir užkrūčio disfunkcija, kenksmingų aplinkos veiksnių poveikis (o jų šiandien yra šimtus kartų daugiau, nei žmogus sugeba įveikti), laisvųjų radikalų stresas ir radiacija, stresinės situacijos, per didelis fizinis, psichinis ir psichologinis stresas. Šie veiksniai kartu sudaro jau lėtines ligas, nuo kurių šiandien medicina yra bejėgė. Kova daugiausia vyksta dėl tam tikrų ligos simptomų susilpninimų.
Visi aukščiau išvardyti veiksniai, taip pat ligos simptomų gydymas, yra pagrindinė autoimuninių ligų, kurios pagrįstos imunine reakcija, nukreipta prieš paties organizmo organus ar audinius, priežastis. Tokių ligų yra labai daug, jos yra suskirstytos į 4 grupes pagal atsiradimo mechanizmą. Šiandien tokiomis ligomis kenčia daugiau nei 4% pasaulio gyventojų, o jų augimas katastrofiškai spartėja.
Tarp autoimuninių ligų priežasčių atsirado naujų kaltininkų:
- skiepai nuo hepatito (kartais jie sukelia išsėtinę sklerozę, I tipo diabetą, kraujo ligas);
- streptokokų antigenai;
- tymų virusai;
- žarninė lazdelė (Escherichia coli);
- paveldimumas.
Pagrindinė autoimuninių ligų priežastis.
Sergant autoimuninėmis ligomis, stebimos tokios endokrininės sistemos būsenos, apie kurias gydytojai nemėgsta kalbėti paprastam pacientui: egzistuoja paradoksali kūno būsena, vadinama „tarpasferine asimetrija“! Tuo pačiu metu kairiosios ir dešinės rankos kraujo tyrimai labai skiriasi, tarsi tyrimai būtų paimti iš skirtingų žmonių. Panašu, kad viename organizme gyvena du skirtingi žmonės…
Tai gali padaryti tik kankorėžinė liauka (epifizė). Keista, bet sergant vėžiu ir autoimuninėmis ligomis, ji blokuojama. Tokiu atveju sutrinka poodinių struktūrų – pagumburio ir hipofizės – darbas. Hemoencefalinis barjeras nebegali apsaugoti nuo daugelio rūšių infekcijų ir parazitų įsiskverbimo. Stebėtina, kad šiandien galvoje randama parazitų, kurių ilgis yra iki 20 cm! Šis barjeras vis dar apsaugo vyrišką sėklidę ir akies lęšį, tačiau ir čia jau yra pažeidimo atvejų. Subkortikinės struktūros valdo autonominę nervų sistemą, o čia yra termoreguliacijos centrai, čia vyksta kaita (riebalai, baltymai), hormoniniai, fermentiniai … Iš viso yra 32 valdymo šerdys!
Sunku net įsivaizduoti, kas vyksta kūne, kai šie sudėtingi valdymo centrai sugenda. Štai čia mes ir pradedame suprasti, kas yra tas imunitetas. Nuo jo priklauso daugiau nei 3000 ligų. Daugelio imuninės sistemos ligų atsiradimo impulsas yra streptokokų ir stafilokokų infekcijos. Susidarius sąlygoms sustiprintam jų dauginimuisi, jie gali sukelti daugybę infekcijų: anginą, sinusitą, pneumoniją, vidurinės ausies uždegimą, abscesą, krūtinės abscesą, panaritį, osteitą, artritą, meningitą, endokarditą, cistitą, pielonefritą, sepsį. Visiškas uždegimas gali sukelti vėžio procesą.
Autoimuninių ligų skaičius sparčiai auga.
Tai skatina šie veiksniai:
- 40% pasaulio žmonių neturi pakankamai insulino arba jis nepakankamai kokybiškai išskiriamas. Šis procentas taip pat katastrofiškai didėja dėl krakmolo, saldainių, javų (manų kruopų negalima duoti vaikams iki vienerių metų, o geriausia iki 3 metų), bulvių, miltinių gaminių nuo ankstyvos vaikystės.
- Sveikas jaunas žmogus turėtų turėti 40 tūkst. fermentų; 40 metu jų lieka tik 20 proc. Apie kokį virškinimą ir įsisavinimą galima kalbėti?
Negyvų kūno ląstelių baltymai turi būti sunaikinti fermentų. Dauguma piktybinių kraujo ir limfos ligų yra susijusios su toksinų kaupimu iš kraujo ląstelių ir kūno lavonų, kurie yra fermentų nesunaikinti. Dešrelėse, duonoje, cukruje tokių fermentų nėra, jie randami tik daržovėse, vaisiuose, uogose, žolelėse, prieskoniuose. Organizmas kai kuriuos fermentus gamina pats, tačiau jų yra katastrofiškai per mažai.
Mes piktnaudžiaujame gyvuliniais sunkiaisiais baltymais (riebiaisiais, rūkytais, keptais). Paprastai jie suskaidomi iki aminorūgščių, kurios nėra alergiškos, tačiau jeigu yra problemų su kepenimis, tulžies pūsle ar žarnynu, tuomet baltymai gali būti suvirškinami neteisingai, kai kurie jų suskaidomi tik į polipeptidus – tik kelių amino rūgščių grandinėms, jie sukelia klaidingą alergiją. Autoimuninių ligų atvejais tai vyksta visą laiką ir sukelia lėtinį uždegimą – vėžio pirmtakus. Sergant vėžiu šis procesas dar labiau pablogina paciento būklę, nes lėtinis uždegimas skatina naviko augimą ir greitas metastazes. Iš tiesų, vėžio procesas prideda milijonus toksinų, susijusių su vėžinių ląstelių skilimu, nes jie gyvena labai trumpai – kelias valandas ir tuo pačiu yra labai toksiški.
Ir dar viena problema, kuriai turėtų būti skiriamas labai rimtas dėmesys.
Mikrobas Candida albicans
Žarnyne jų gyvena nedaug, jų pakanka naudingoms funkcijoms atlikti. Tačiau kai tik žmogaus vidinė aplinka pasikeičia į gerąją pusę šiems mikrobams (daug cukraus, krakmolo, nesuvirškintų baltymų), jie pradeda daugintis labai aktyviai. Jie užvaldo visą virškinamąjį traktą ir pereina į kitus organus ten, kur jų neturėtų būti. Tai jau lėtinė kandidozė!
Vienas italų mokslininkas, besispecializuojantis onkologijos ir medžiagų apykaitos sutrikimų srityje, teigė, kad piktybiniai navikai yra užaugęs Candida albicans grybelis. Jie silpnina imuninę sistemą ir elgiasi kaip vėžys (navikai taip pat buvo balti). O metastazės yra Candida grybelių plitimas per organus ir audinius. Italas pradėjo vėžiu sergančius pacientus … gydyti reguliaria dieta (taip moterys paprastai gydo lytinių organų pienligę) su didžiuliu pasisekimu.
Pagal Anatolijaus Malovichko knygą „ONKO-STOP. Kova su vėžiu. Savarankiškas vadovas tiems, kurie nori įveikti ligą “
- „Žinių svetainės“ straipsniai yra skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicinos patarimų, diagnozės ar gydymo. Visada pasitarkite su gydytoju, jei kiltų klausimų, susijusių su jūsų sveikatos būkle.
Ar jums patiko straipsnis? Parašykite savo nuomonę komentaruose.
Užsiprenumeruokite mūsų FB: norėdami pamatyti geriausią mūsų medžiagą!