Stebuklinga juodųjų pipirų galia žmogaus kūnui!

Renka-juoduosius-pipirus Stebuklinga juodųjų pipirų galia žmogaus kūnui!

Juodieji pipirai (žirneliais) – prieskonis. Subalansuotas žmogaus kūnui ir yra naudingas visiems. Pagal senovės Indijos Ajurvedos sveikatos mokslą, šioje subalansuotoje formoje yra  penki elementai: žemė, vanduo, ugnis, oras, eteris, erdvė. Todėl jis yra naudingas sveikatai, nes atstato organizmo jėgas, kurias susilpnino miestietiška ekologija ir nepakankamos bei nereguliarios fizinės mankštos arba tiesiog jų nebuvimas. Pipirai taip pat padeda organizmui apdoroti visas maistingąsias medžiagas, kurios jau yra patekusios į organizmą, ir greitai atsikratyti nereikalingų („sudegina“ šlakus ir toksinus). Reguliarus juodųjų pipirų naudojimas  padidina vidinę šilumą, išsklaido vidinį šaltį, gerina medžiagų apykaitą ir kraujotaką.

Tai gana kuklus ir ne egzotinis prieskonis – tikra gamtos dovana. Natūralūs juodieji pipirai yra plačiai prieinami, ir jų netgi galima gauti ekologinėse specializuotose parduotuvėse. Geriausia pirkti šviežių juodųjų pipirų (šiemetinį rinkimą). Sveikiausia – tai yra žirniai ir, jei reikia, žirnius malti tik prieš virimą.

„Tantros“ mišinys

Tantra Stebuklinga juodųjų pipirų galia žmogaus kūnui!

Žinomas Ajurvedos ekspertas, Ajurvedos, Tantros ir Jogos žinovas indas Harish Johari pasiūlė kasdienį organizmo stiprinimo receptą. Visi žmonės gali naudoti ši neįprastą mišinį.

Reikia 7 pipirus susmulkinti iki smulkios, smulkios pudros (galima naudoti kavos malūnėlį arba rankomis – tie kas nesibodi rankų darbo), ir gerai sumaišyti su 1 \ 2 šaukšteliu medaus. Itin svarbūs yra milteliai – jie turi būti kuo smulkiau sumalti! Būtina kruopščiai išmaišyti. Kaip teigia tantros specialistai, jeigu į procesą įdėsite daug jėgų, pipirų molekulės tiesiog skyla ir labai greitai absorbuojasi . Gautas „džemas“ – geriau paruošto Chyawanprasho, jeigu naudoti iš karto. Po to, kada panaudosite, bent 5 minutes nevalgykite ir negerkite, duokite stebuklingam mišiniui laiko įsisavinti ir pradėti veikti. Idelu būtų, kad „medaus ir pipirų paslaptingas mišinys“ būtų vartojamas ant tuščio skrandžio ryte po valymo procedūrų. Tada galite pusryčiauti kaip įprasta.

Tantros išminčius pasiūlė ir kitą mišinio variantą – susituokusių asmenų poroms ir jaunavedžiams – į aukščiau nurodytą receptą idėti 1\4 šaukštelio ghi (lydytas sviestas), abiems partneriams padidinti seksualinei energijai ir ištvermei.

Galiausiai, tinginiams – jeigu vartoti nemaltus žirnelius, užvalgant medumi, poveikis bus panašus, tačiau, žinoma, ne toks ryškus.

Pipirai kiekvieną dieną!

Juoduosius pipirus geriausiai pridėti patiekalo virimo pabaigoje, arba (dar geriau), atskirai ištirpinkite verdančiame aliejuje Ghee, tada supilkite į paruoštą patiekalą ir gerai išmaišykite. Reguliariai naudojant juoduosius pipirus subalansuojama ir sumažinama Kapha, suaktyvinama Pita. Juodųjų pipirų vartojimas taip pat gerina žarnų peristaltiką. Pipirai pašalina perteklinį gleivių kiekį iš skrandžio, iš plaučių ir nosies ertmių. Paprastai jis sumažina Vata, bet vartojant dideliais kiekiais (kaip šiuolaikiniuose indiškuose patiekaluose) gali ją ir stipriai suaktyvinti: saugokitės! Stenkitės juoduosius pipirus vartoti saikingai – ne daugiau kaip 7 žirneliai kasdien. Perdozavimo, juodaisiais pipirais, ženklas gali būti aukštas kraujo spaudimas, nemiga, išdžiuvusios burnos  jausmas, stiprus karštis visame kūne. Pipirai – ne tik prieskonis ar pramoga, o vaistas, todėl į jį reikia žiūrėti su pagarba, tada jis bus išskirtinai labai naudingas visam organizmui.

Juodieji pipirai ir Indijos jogai

Egzistuoja legenda, kad pažengę jogai, tariamai, gali gyventi valgydami vien pipirus, vartodami po 7 žirnelius per dieną, užgerdami juos vandeniu. Galbūt tai tiesa (kas juos žino, tuos jogus?), o labiausiai tikėtina, kad legenda kilo, kai paprasti žmonės, kurie nėra susipažinę su jogos Šatkarma ir Ajurvedinėmis dietomis, ir galbūt stebėjo savitą jogo dietą, kuris valėsi savo organizmą.

Paprastai badavimas su juodaisiais pipirais nerekomenduojamas.

, ,

Parašykite komentarą