Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Surinkome visus pačius vertingiausius produktus ir paskirstėme juos ant garbės pakylų, pagal vietas už nuopelnus mūsų sveikatai. Kai kurie iš jų seniai ir tvirtai įsitvirtino mūsų meniu, o jūs, galbūt, net nenutuokiate apie jų šaunius pasiekimus. Taigi, pristatomas stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas.

Sutikite nugalėtojus.

Stiprus-imunitetas Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Stiprus imunitetas

Trečia vieta – braziliški riešutai

Braziliski-riesutai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Viena svarbiausių mineralinių medžiagų, skirtų imuniteto formavimui – tai selenas. Braziliški riešutai – rekordininkai pagal seleno kiekį. Neseni tyrimai įrodė, kad esant seleno trūkumui, mūsų neaplenks  ne vienas gripo protrūkis ir pro šalį nepralėsk ne vienas virusas.

Antra vieta – česnakai

Cesnakai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Medikai šią daržovę vadina natūraliu antibiotiku, ir neatsitiktinai. Česnakuose gausu fitoncidų, naikinančių žalingus mikrobus. Kad iš česnako išgautume daugiausia naudos, užtenka suvalgyti po dvi skilteles per dieną, geriausia sutrintas, bet neapdorotas termiškai, tad geriausia į patiekalus česnaką dėti tik pačioje gaminimo pabaigoje.

Pirma vieta – uogos

Uogos Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Pamirškite stereotipus: citrusiniai – ne pats turtingiausias vitamino c šaltinis. Uogose – erškėtrožėse, juoduosiuose serbentuose, braškėse – jo daugiau. O pastarosiose rasime ir daugybę kitų ,,apsauginių‘‘ medžiagų: folio ir salicilo rūgšties, jodo. 5 – 6 stambios uogos aprūpins jus vitamino c norma visai dienai.

Ramus miegas      

 Ramus-miegas-1024x680 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – duona su medumi

Duona-su-medumi1-1024x640 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Užkandis, į kurio sudėtį įeina eiliniai angliavandeniai – rafinuotas cukrus ir maistiniai miltai, skatina hormono serotonino, raminančio nervų sistemą, gamybą, o tai reiškia, jums bus lengviau užmigti.

Antra vieta – baltagūžiai kopūstai

Baltaguzis-kopustas Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Iš jų organizmas pasisavina magnį – mineralinę medžiagą, atpalaiduojančią, veikiančią raumenis. Todėl truputis šviežių, troškintų ar virtų kopūstų vakarienei nepakenks. Bet čia, kaip ir visur kitur, reikalingas saikas: per didelis daržo gražuolio kiekis gali atsiliepti skrandžio gurgimu, kuris privers jus atsibusti.

Pirma vieta – pienas

Pienas-1024x683 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Išmintingos tradicijos prisakydavo vaikams išgerti puodelį pieno nakčiai. Nepakenks tai ir kenčiantiems nuo nemigos suaugusiems. Pienas lengvai pasisavinamas, jis praturtintas magnio ir kalcio, kurie įeina į pilnaverčio atsipalaidavimo biocheminės formulės sudėtį. Taip pat piene yra triptofano aminorūgščių, dalyvaujančių serotonino ir melatonino – hormonų, reguliuojančių smegenų  bioritmus ir atsakingus už pilnavertį miegą, sintezėje.

Spindinti oda

Spindinti-oda-1024x685 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – morkos

Morkos Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Jei laikytis taisyklės ,,kiekvieną dieną po vieną morką‘‘ (pageidautina šviežią), tai apie toninius kremus ir kitas kosmetines priemones, suteikiančias sveiką išvaizdą, galima būtų užmiršti. Viskuo pasirūpins beta karotinas, kuris yra atsakingas už odos audinių stiprinimą ir atsinaujinimą, Jų trūkumas atsiliepia odos sausumu ir elastingumo praradimu.

Antra vieta – vanduo

Vanduo-1024x478 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Toks, atrodo, paprastas dalykas, bet be jo ląstelės tiesiog ,,džiūsta‘‘. Išvalantis ir išplaunantis organizmą iš vidaus, vanduo tiesiogiai veikia odą. Oda pirmiausia sureaguoja į organizmo užterštumą šlakais – tokiu atveju ant veido ir kūno atsiranda dėmės ar uždegimo židiniai. Pilnaverčiam ,,vidiniam valymui‘‘ būtina išgerti nemažiau pusantro litro vandens per dieną.

Pirma vieta – saulėgrąžos

Saulegrazos-1024x683 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Saulėgrąžos turi gausiais omega-b riebiųjų rūgščių atsargas, kurios odai suteikia neapsakomo švelnumo. Tyrimai rodo, kad būtent dėl šių medžiagų trūkumo oda išsausėja ir ima šerpetoti. Omega rūgštys reguliuoja hormonini organizmo foną bei riebalinių liaukų veiklą. Kad gautume šių medžiagų dienos normą, užtenka sukrimsti saują saulėgrąžų aliejumi paskaninti salotas ar bet kokį kitą patiekalą.

Gera nuotaika

Gera-nuotaika Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – rudieji ryžiai

Rudi-ryziai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Bet kokie angliavandeniai sugeba pakelti nuotaiką, tačiau ilgesniam laikui – tik sudėtiniai. O jeigu jie dar turi vitamino b3, kaip rudieji ryžiai ar kiti nevalyti grūdai, efektas bus dar didesnis.

Antra vieta – brokoliai

Brokoliai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Šiose daržovėse yra daug b grupės vitaminų, taip pat geležies ir folio rūgšties. Mokslininkai jau seniai pastebėjo fiziologinį fenomeną: žmonių, kenčiančių nuo depresijos, organizme visada trūksta folio rūgšties ir b grupės vitaminų, ypač b12 ir b1. Tarp kitko pastarasis, dažnai naudojamas antidepresantų sudėtyje, kadangi pastebimai suteikia žvalumo ir sukelia jėgų antplūdį.

Pirma vieta – skumbrė

Skumbre-1024x640 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Iš tikrųjų stebuklinga žuvelė. Jei valgytume ją kasdien, šypsena nedingtų nuo mūsų veidų. Ji yra omega 3 riebiųjų rūgščių šaltinis, ypač tokių, kurios laikomos nervų sistemos ir smegenų statybinėmis medžiagomis. Bandymai su žiurkėmis parodė, kad tie gyvūnai, kurių racione buvo skumbrės, buvo kur kas žvalesni ir linksmesni. Be to, skumbrėse daug ,,saulėto‘‘ vitamino d, o taip pat b12. Gydytojų pastebėjimais, rudenį ir pavasarį šių vitaminų lygis organizme krenta. Būtent šie metų laikai žinomi kaip nervinių sutrikimų sezonai, ir tuo metu skumbrė mums kaip niekad reikalinga.

Hormoninis balansas  

Hormoninis-balansas Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – juodieji serbentai

Juodieji-serbentai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Apie vitaminų c gausą juose žino net moksleiviai. Vienok, toli gražu ne visiems žinoma, kad šių uogų grūdeliai pasižymi alfa – linolio riebiosiomis rūgštimis, kurios reikalingos hormoninio fono normalizavimui. Jų teigiamą poveikį galima pastebėti ir be medicininio testavimo: vasarą uogų sezono metu priverskite save suvalgyti po stiklinę juodųjų serbentų ir pastebėsite, kad pms praeis kur kas lengviau, nuslūgs įtampa ir sumažės krūtų jautrumas.

Antra vieta – pipirinės salotos

Pipirines-salotos Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Turi neįkainojamus kalio klodus – būtent šis mikroelementas skatina skysčio pertekliaus, kuris kaupiasi prieš menstruacijas, pasišalinimą iš organizmo.

Pirma vieta – pupelės

Pupeles Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Ši ankštinė kultūra, o ypač margosios rūšys – puikus augalinių baltymų šaltinis. O gera proteino porcija, gydytojų teigimu, ,,išlygina‘‘ nuotaiką ,,vulkaninio‘‘ hormonų šuolio metu ir malšina krūtinės bei pilvo srities skausmus. Pupelėse taip pat gausu magnio, kuris, kaip jau minėjome, nuima raumenų spazmus ir pašalina nuovargį.

Seksualinis gyvenimas

Seksualinis-gyvenimas-1024x576 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia? 

Trečia vieta – šokoladas

Sokoladas Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Šokoladas – galingas afrodiziakas! Bet įvertinti jį gali tik moterys. Šokoladas skatina dopamino – impulsu tarp nervų ląstelių, dovanojančių malonų, taip pat ir seksualinį susijaudinimą, laidininko – išsiskyrimą. Mechanizmas ,,šokoladas – dopaminas – seksas‘‘ ypač tiksliai dirba moters organizme. Maksimaliam efektui pasiekti rinkitės šokolado rūšis su dideliu (iki 70 proc.) kakavos pupelių ekstrakto kiekiu.

Antra vieta – moliūgo sėklos

Moliugo-seklos Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Vertingas cinko – natūralaus ,,geismų sukėlėjo‘‘ – šaltinis. Šis elementas dalyvauja testosterono – vyrų ir moterų lytinio potraukio ,,kaltininko‘‘ – sintezėje. Be to moliūgo sėklos, kaip ir saulėgrąžų, turi keletą riebiųjų rūgščių rūšių – moteriškų hormonų statybinių medžiagų, taip pat skatinančio libido. Šios rūgštys įeina į vaginos gleivines sudėtį bei stimuliuoja kraujo pritekėjimą į lytinius organus. Tačiau moliūgo sėklų nereikėtų padauginti – per didelės dozės gali sukelti viduriavimą.

Pirma vieta – jūros gerybės

Juros-gerybes Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Prabangaus gyvenimo simboliai – austrės, midijos, omarai – daro seksą nepakartojamą. O viskas vyksta dėl rekordinio cinko kiekio, esančio jų sudėtyje. Todėl turbūt yra pakankama priežastis rengti romantišką vakarienę su jūros gerybėmis.

Geras virškinimas

Geras-virskinimas Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – ,,gyvieji‘‘ rauginto pieno produktai

Rauginto-pieno-produktai-1024x686 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Žmogaus organizme gyvena milijonai bakterijų. Vienos iš jų naudingos – jos gali suvirškinti maistą ir sunaikinti ligas sukeliančius mikrobus, o kitos – kenksmingos: jos ardo nesuvirškinto maisto likučius ir išskiria toksinus. Jei pirmųjų kiekis sumažės (taip dažniausiai atsitinka dėl antibiotikų vartojimo), tai skrandis ir žarnynas jau nebegalės savarankiškai susidoroti su savo pareigomis. Tada būtina pasiimti naudingų bakterijų iš išorės. Su šia užduotimi puikiai susitvarko rauginti pieno produktai (jogurtas, kefyras) ir priešdėlių ,,bio-,,. Atkreipkite dėmesį – bifido ir lakto bakterijos greitai žūva, todėl jogurtas, kurio galiojimo laikas daugiau nei mėnuo – negali būti ,,gyvų‘‘. Naudingų bakterijų ir konservantų kaimynystė retai kada įmanoma.

Antra vieta – ananasai

Ananasai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Šiuos tropinius vaisius galima prilyginti visam vitaminų kompleksui – juose atrasta 16 vertingų mikroelementų. Vaisinės rūgštys yra labai efektinga medžiaga šlakų pašalinimui; jie išvalo ląsteles nuo produktų atliekų, atsirandančių dėl medžiagų apykaitos. Be to, ananasuose yra bromelino enzimas, kuris padeda suvirškinti patį sunkiausia baltyminį maistą.

Pirma vieta – bananai

Bananai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Vienas bananas per dieną – puikus sveiko žingsnio garantas. Tirpstanti ląsteliena (dar vadinama pektinu) garantuoja mūsų žarnyno išvalymą, bananuose esantis magnis aprūpina neskausmingą žarnyno audinių susitraukimą, o obuolių rūgštis ir fermentai stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, kad maistas būtų greitai ir kokybiškai suvirškintas.

Puikus regėjimas  

Puikus-regejimas Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – špinatai

Spinatai Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Špinatai – labai svarbiu karotinoidų: liuteino ir zeaksantino, šaltinis. Visos karotino rūšys naudingos akims, bet tik dvi iš jų sugeba patekti į tinklainę, sumažindamos kataraktos vystymosi ir geltonosios dėmės distrofijos riziką – pakankamai paplitusi susirgimą, kuris gali išprovokuoti regėjimo praradimą.

Antra vieta – mėlynės ir girtuoklės

Melynes-1024x683 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Girtuokles-1024x683 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Šios uogos turtingos antioksidantais, įskaitant vitaminą c ir antiocianidus, kurie apsaugo akis nuo infekcijų ir kenksmingo ryškios šviesos poveikio.

Pirma vieta – kiaušiniai

Kiausiniai-1024x751 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Iš šio paprasto ir prieinamo produkto galima gauti be galo daug naudos. Visų pirma, jis aprūpins liuteinu. Trynyje esantis vitaminas a neutralizuoja laisvuosius radikalus ir suteiks akims blizgesį. Tarp kitko, būtent šio vitamino dėka mes sugebame atskirti spalvas. O štai omega-3 riebiosios rūgštys maitina regėjimo organų audinius, kurie daugiausia sudaryti iš riebalų. Sveikam žmogui rekomenduojama suvalgyti ne mažiau 4 kiaušinių per savaitę.

Puiki smegenų veikla

Puiki-smegenu-veikla Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Trečia vieta – kava

Kava Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Nėra greitesnio būdo pažadinti smegenis ir priversti jas dirbti greičiau, nei puodelis šio aromatinio gėrimo. Tiesa, jo veikimas neilgas. Dietologai sutinka, kad 1-2 puodeliai per dieną – absoliučiai nepavojinga kavos dozė, kuris rytais naudinga dar ir tuo, kad padeda greičiau prabusti.

Antra vieta – rupių grūdų duona

Rupiu-grudu-duona Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Sudėtiniai angliavandeniai, magnis ir b grupės vitaminai – nuostabi kompozicija, kuri yra tarsi ilgalaikis kuras ne tik smegenims, bet ir visam organizmui. Žemas glikemijos indeksas, t.y. lėtas, laipsniškas gliukozės patekimas į kraują garantuoja, kad išvengsite cukraus šuolių kraujyje, o tai reiškia, nejausite svyravimų tarp stipraus jėgų antplūdžio bei visiškos antipatijos.

Pirma vieta – kepenys

Kepenys1 Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Kepenys Stebuklingas vertingiausių maisto produktų sąrašas. Ką valgyti sveikiausia?

Tai produktas, tiesiog maitinantis smegenis. Baltymai su vitaminu b3 dalyvauja dopamino – natūralaus vidinio visų organizmo sistemų ,,žadintuvo‘‘ – sintezėje. Kepenyse esanti geležis greitina deguonies patekimą į audinius ir padeda susikaupti. Vitaminas b12 taip pat dalyvauja visuose aukščiau išvardintuose procesuose, o cholinas gerina atmintį. Kad gautume visus šiuos ,,prizus‘‘, tereikia smulkmenos: suvalgyti kepenėlių porciją kas 10 – 14 dienų.

Pagal žurnalą ,,Shape‘‘

,

Parašykite komentarą