Stebuklingi sveikatos lobiai – Gydantieji augalai

Vienas iš brangiausių žmogaus turtų yra sveikata. Žmogus, kenčiąs skausmus nuo bet kokios ligos, ypač gerai supranta sveikatos brangumą.

Yra sakoma „Nei jokie pasaulio turtai neatstos sveikatos“. Tai yra gryna tiesa. Kad ir kiek pinigų beturėtum, tačiau, jeigu jau sveikatos nebeturi, tai tie pinigai jau nebereikalingi.

Štai graži istorija.

Kartą jaunas žmogus labai sielojosi, kad tėvams mirus negavo jokio palikimo.

  • O, kad aš turėčiau bent tūkstantį litų, tai būčiau laimingas!

O šalia turtingas, bet labai ligotas žmogus, jam sako.

  • Klausyk, jaunuoli. Aš sergu ir reaumatas negailestingai ėda mano kojas ir rankas, o akių liga visai susilpnino regėjimą. Kiek norėtum už savo sveikas kojas, rankas ir akis? Aš tau sumokėsiu!
  • Jūs man galėtumėte duoti visą savo turtą aš vistiek nemainyčiau savo sveikų sąnarių ir akių į ligotuosius, – atsakė jaunuolis.

Tai matai, jaunuoli, pats esi daug turtingesnis už mane. Tavo sveikas kūnas yra didelis kapitalas. Stenkis jį panaudoti naudingam darbui ir būsi vienas iš laimingiausių žmonių pasaulyje. Mūsų laikais nedaug žmonių džiaugiasi pilna sveikatos laime. Pasaulis vis labiau pradeda negaluoti. Visur girdėti ligonių kūkčiojimai ir aimanavimai. Daugybe žmonių vis bėga pas gydytojus į vaistines ir vis vartoja, ir vartoja be saiko įvairius vaistus. Vaistinės, dabar, yra tapusios, kaip prekybos centrai. Į jas žmonės, vaistų eina pirkti, kaip į maisto prekių parduotuvę. Tai yra labai blogai. Žmonės tapo neraštingi sveikatos atžvilgiu. Atkreipdami į tai dėmesį matome, kaip yra svarbu susipažinti su augalais, kurie duoti kenčiančios žmonijos palaimai. Gydančiosios galios, kurios yra augaluose, stiprios, be to nepavojingos. Dažnai žmogus, eidamas į vaistinę, mindo vaistus, kuriuos jis nori pirkti. Gamta jam siūlo veltui, bet jis nemoka jų paimti. Nuosekliai ir apgalvotai veikiant pagal čia duotus patarimus,  lengvesnėje ligos stadijoje sveikata bus greitai atitaisyta. Todėl laisvomis valandomis lauk iš niūrių betono namų, iš miesto dulkių! Tolyn į pievas, miškus ir laukus, kur tave sveikina laisvoji gamta visu savo grožiu. Stropiai rink gydymo augalus, įrenk sau namų vaistinėlę. Šis darbas suteiks tau malonumo, atneš palaimos tau ir tavo artimui. Toliau straipsnyje Stebuklingi sveikatos lobiai – Gydantieji augalai skaitykite apie augalų rinkimą ir laikymą.

Augalų rinkimas ir laikymas

 Stebuklingi sveikatos lobiai - Gydantieji augalai ziniusvetaine.lt tinklapyje paminėti augalai dažniausiai visiems yra pažįstami. Jei kam nors, vienas ar kitas, augalas yra nevisiškai pažįstamai, tai tokio augalo patartina visai nerinkti. Augalus reikia rinkti esant sausam orui, rasotų augalų taip pat patartina nerinkti. Šlapi augalai sunkiau džiūsta ir todėl iš dalies praranda savo vertę. Džiovinti reikia nuo saulės uždengtose, pavėsingose vietose, kur lengvai prieina skersvėjis. Saulėje džiovinant kai kurios lengvai žūstančios vaistingosios dalys gali palikti augalus. Ilgam lietingam orui užėjus, augalus galima džiovinti šiltose, kūrenamose patalpose. Šaknis reikia prieš džiovinimą švariai nuplauti ir supjaustyti nedideliais gabalėliais, kad nuo per daug ilgo džiovinimo nesumažėtų gydymo galia. Iš išdžiovintų augalų atrenkamos mažavertės dalys, o jie laikomi gerai uždaromuose skardos, stiklo ar medžio induose. Kad surinktieji augalai turėtų aukščiausią gydančią galią, reikia atkreipti dėmesį ir į laiką, kada kurį augalą patogiausia rinkti.

Ištisus metus: aloesas ir ąžuolo žievė Pavasarį:

arnyko šaknys, beržų sula ir pumpurai, ajero šaknys, degsnio šaknys, samanos, pienažolės šaknys, kiaulpienės šaknys ir lapai (prieš žydėjimą).

Balandžio ir gegužės mėnesį:

šalpusnies žiedai, ožkabarzdžiai (kada galvutė dar kieta), žibuoklės lapai ir žiedai (žydėjimo laike).

Gegužės ir birželio mėnesį:

beržo lapai, Šv. Petro raktelių šaknys, lapai ir žiedai, pupalaiškių lapai (žydėjimo laike), šalavijos (prieš žydėjimą), žemuogių lapai (vėliau uogos).

Nuo gegužės iki liepos mėn.:

šalpusnies lapai šilingė.

Nuo gegužės iki rugsėjo mėn.:

kraujažolė, žliūgė, gyslotis (visas augalas su šaknimis).

Nuo birželio iki rugpjūčio mėn.:

arnyko žiedai.

Nuo birželio iki rugsėjo mėn.:

melisa, dilgės jauni lapai ir šaknys, paparčio šaknys ir lapai, sidabražolė.

Liepos ir rugpjūčio mėn.:

jonažolė, našlaitė, širdažolė Žydėjimo laike), raugeriškio šaknys, dilgėlė tuščioji, kmynų sėklos (prinokusios), ramunėlės, liepos žiedai, mėlynės ir mėlynių lapai, šaltmetė, metylės.

Nuo liepos iki rugsėjo mėn.:

ežės lapai ir žiedai, morkos, česnakas, svogūnas.

Rugsėjo mėn.:

raugeriškio ir bruknių lapai ir uogos.

Rugsėjo ir spalio mėn.:

valerijono šaknys (po žydėjimo ), beržo žievė.

Rudenį:

kadugio ūgiai ir uogos, ajero šaknys, krienai, samanos, pienažolės šaknys. ziniusvetaine.lt visiems linki kuo geriau pažinti mus supančius augalus ir būti sveikiems bei laimingiems. Parengta pagal: J. Birzinas knygą „Gydantieji augalai\\“ 

Čia rasite Augalų aprašymus.

Ar jums padėjo šis taškinio masažo straipsnis?
0 votes · 0 answers

Parašykite komentarą