Cinamono savybės svoriui mažinti
Cinamono savybes, svoriui mažinti, žmonės atrado palyginti nesenai. Šiandien šis prieskonis, kovojant su viršsvoriu, yra labai plačiai naudojamas. Kadangi jis sumažina cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje, bei stabilizuoja insulino išsiskyrimą. Taip pat cinamonas mažina apetitą ir saugo organizmą nuo naujų riebalinių ląstelių susidarymo. Be to, cinamoną galima ne tik dėti į arbatas svoriui mažinti, bet ir gaminti specialius gėrimus…
Visos šios cinamono savybės padaro jį veiksminga priemone svoriui mažinti. Dėl šio teigiamo poveikio dietologai ir pradėjo kurti naujas programas svoriui mažinti. Bet galima ir nesinaudoti jų paslaugomis – cinamoną lieknėjimui galima naudoti ir savarankiškai.
Cinamono stebuklinga savybė ta, kad jis skatina greitą ir saugų lieknėjimą. Šio prieskonio dėka galima numesti iki 2 kg. svorio per savaitę, nevarginant savęs ilgomis monotoniškomis dietomis ir sunkiais fiziniais pratimais. Ši paslaptis senai žinoma modeliams, kurie sėkmingai ją naudoja.
Kodėl cinamonas skatina svorio mažėjimą?
Šis prieskonis turi savybę keletą kartų labiau stiprinti medžiagų apykaitą organizme. Dėka to greičiau sudega riebalai. Priimamas maistas bus greičiau perdirbamas į energiją, nespėjęs nusėsti riebaliniuose audiniuose. Taipogi cinamonas greitina cukraus perdirbimo procesą, normalizuodamas gliukozės lygį kraujyje. Be to, cinamonas atstato normalų virškinamojo trakto funkcionavimą, stimuliuodamas natūralius organizmo savęs valymosi procesus. Skysčių perteklius, sukaupti šlakai ir toksinai, cinamono įtakojami, taip pat lengvai pasišalins iš organizmo. Reikėtų pasakyti ir apie šio prieskonio aromato poveikį žmogaus nervų sistemai: jis žymiai sumažina apetitą, leidžia pasisotinti net nedidele maisto dalimi.
Taigi, cinamonas suteiks ne tik riebalų deginimo efektą, bet ir leis susitvarkyti sveikatą, sureguliuos daugelį organizmo sistemų funkcionavimą. Tačiau būtina cinamoną vartoti teisingomis proporcijomis. Reikia, laikinai savo maisto racione, sumažinti riebalų ir angliavandenių suvartojamą kiekį. Valgant saldžias bandeles, nors ir su dideliu cinamono kiekiu, deja, nepadės svorio mažinimo procesui, nes cukrus ir riebalai žymiai pablogina šio prieskonio veiksmingumą.
Cinamono receptai ruošiant gėrimus svorio mažinimui
Cinamonas su medumi
Medus, taip pat, kaip ir cinamonas, pagreitina medžiagų apykaitą organizme. Be to, medus turi teigiamą poveikį virškinamojo trakto, inkstų ir kepenų darbui. Cinamono ir medaus mišinys turi daug mikroelementų ir vitaminų. Šį mišinį gali vartoti netgi žmonės sergantys diabetu. Per mėnesį, reguliariai vartojant medų su cinamonu, galima numesti iki 7 kg. svorio.
Tam, kad paruošti medaus ir cinamono mišinį, jums reikės natūralaus nepasterizuoto medaus. Geriausia jo įsigyti iš pažįstamų arba gerą reputaciją užsitarnavusių ūkininkų, kurie prekiauja vietiniuose turgeliuose. Cinamoną galima pirkti jau sumaltą, tačiau aukštos kokybės. Šitoje vietoje nerekomenduojame taupyti.
Vienai gėrimo porcijai reikia paimti 0,5 arbatinio šaukštelio cinamono ir 1 arbatinį šaukštelį medaus –pageidautina laikytis šio santykio.
Vakare, cinamonas užpilamas verdančiu vandeniu inde su storomis sienelėmis, uždengiama dangčiu. Jau po pusvalandžio prieskonis vandenyje išskirs savo naudingąsias savybes ir bus galima perfiltruoti. Skystis turi pilnai atvėsti. Tik po to į jį galima dėti medaus (pakaitintas virš 40 ° C medus praranda savo naudingąsias savybes, tampa nuodu). Puse, gauto gėrimo, išgeriama prieš miegą. Likusi dalis, išgeriama ryte, ant tuščio skrandžio.
Dažniau nei du kartus per parą, šio mišinio neverta naudoti – vargu ar pasieksite didesnį efektą. Svoris mažės reguliariai. Bet po dviejų ar trijų savaičių, galima pastebėti, kad svorio mažėjimas sustojo. Tai visiškai natūralu: organizmas priprato prie to, kad medžiagų apykaita pagreitėjo ir prisitaikė prie pokyčių. Tokiu atveju reikia nutraukti šio mišinio vartojimą vienai ar dviem savaitėms. Po to kursą pratęsti.
Arbata su cinamonu svorio mažinimui
Iš gėrimų su cinamonu, svorio mažinimui, galima gaminti ir arbatą. Pats paprasčiausias receptas – pridėti 1 arbatinį šaukštelį cinamono miltelių į arbatinuką su žalia ar juoda arbata.
Taip pat yra tokie receptai:
- užvirinkite juodą arbatą, ne iki viršaus pripilkite į puodelį, įpilkite pieno ir įberkite 0,5 arbatinio šaukštelio cinamono miltelių.
- galite tiesiog padaryti nuovirą su jau užplikyta arbata arba tiesiog iš 1 l. karšto vandens 1 valgomo šaukšto cinamono ir kuomet nuoviras taps kambario temperatūros į jį įdėkite 2 valgomus šaukštus medaus.
Šis, siūlomas receptas, paprastai ruošiamas prieš miegą (vietoje vandens galite naudoti juodą arba žalią arbatą):
- paimkite cinamoną ir medų sekančiomis proporcijomis: 1:2
- cinamoną užpilkite karštu vandeniu (viena stiklinė)
- po 30 – 40 min. įdėkite medaus ir palikite per naktį šaldytuve
- ryte išgerti puse gėrimo, o vakare kitą puse gėrimo.
Pastovus arbatos su cinamonu vartojimas ir su paruoštu gėrimu, kuris paminėtas aukščiau, padės jums greitai įgyti grakščią figūrą ir atsikratyti kenksmingų medžiagų žarnyne bei visame organizme.
Su medumi svorio mažinimui
Cinamonas būna parduodamas lazdelėmis arba sumaltas į miltelius, kaip prieskonis. Patogiausias būdas cinamoną naudoti svoriui mažinti – gaminti arbatą su medumi ir cinamonu. Jūs galite tiesiog cinamono lazdele maišyti arbatą, prieš tai įdėję medaus, o taip pat galima ir cinamono miltelių įberti į arbatą – kaip kavinėse daro. Nusipirkite cinamono miltelių ir pabarstykite jais kavą arba įberkite į arbatą prieš užverdant arbatinukui. Taip pat cinamoną galima dėti ir į kepamus pyragus. Tačiau, siekiant pagreitinti medžiagų apykaitą, mitybos specialistai cinamoną rekomenduoja naudoti gėrimuose.
Paprastas receptas – 1 arbatinį šaukštelį įdėti į arbatą su medumi arba sultis. Prie jų taip pat galima pridėti ir 1 arbatinį šaukštelį imbiero ir žiupsnelį sumaltų juodųjų pipirų. Šį gėrimą reikia gerti iškarto ir vieną kartą (250 ml.) per dvi dienas.
Būkite atsargūs dėl cinamono dozavimo ir vartojimo, nes kiekvienas organizmas yra skirtingas. Geriausia pasikonsultuoti su savo gydytoju ar vaistininku dėl kontraindikacijų.
Kefyras su cinamonu svorio mažinimui
Labai populiarus ir skanus, tarp norinčių sumažinti svorį, yra mažai kaloringas gėrimas pagamintas iš kefyro su cinamonu. Jo sėkmė slypi tame, kad jis yra nežalingas sveikatai, ilgam suteikia sotumą, ir žinoma, suteikia greitai apčiuopiamą rezultatą. Iškarto verta paminėti, kad kefyrą, šiam kokteiliui, reikia rinktis su mažiausiai procentų turintį riebalų, o cinamoną – aukščiausios rūšies. Manoma, kad Kinijos kasijos cinamonas yra efektyvesnis, tačiau jūs turite pagalvoti ir apie žalą visam savo organizmui, kurią jūs jam suteiksite. Kadangi jūs vartosite ne tokius jau ir mažus kiekius šio cinamono. Protingiau būtų save apsaugoti nuo nereikalingų problemų ir naudoti klasikinį Ceilono cinamoną.
Yra keletas būdų, kaip pagaminti ir vartoti gėrimą iš kefyro su cinamonu:
- Pats paprasčiausias ir greičiausias – tai pasidaryti nevalgymo dieną su šiuo kokteiliu. Tam reikės 1,5 l. kefyro sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu cinamonu ir įdėti į šaldytuvą. Dienos eigoje gėrimą reikės gerti po 1 stiklinę. Stipraus alkio jausmo, tuo labiau išsekimo, nejausite. Kadangi cinamonas kefyrui suteikia sotumo ir maistingumo, užtikrinantis didelį kiekį mikroelementų ir vitaminų. Per vieną tokią dieną galima netekti iki 1,5 kg. svorio. Svarbiausia – sekančią dieną neprisivalgyti „nuo dūšios“. Kitaip, pasiekti rezultatai greitai išnyksta.
- Geriausias variantas – gerti jogurtą su cinamonu vietoj vakarienės. Šiuo atveju, svorio netekimas vyks lėčiau, bet rezultatas bus patikimesnis ir ilgalaikis. Laikantis tokios dietos visai realu per savaitę netekti 2 – 3 kg.
- Ne tik numesti svorio, bet ir pagerinti žarnyno darbą, padės kokteilis iš medaus su cinamonu ir obuoliu. Žalią obuolį sutarkuokite trintuve. Sutarkuotą obuolį sumaišykite su 1 stikline kefyro ir ketvirčiu arbatinio šaukštelio cinamono. Dėl audinio, kuris dideliais kiekiais randamas obuoliuose, šis gėrimas padės išvalyti žarnyną ir riebalų pertekliaus išskyrimą iš jo.
- Tam pačiam tikslui į šį kefyro gėrimą galima pridėti sėlenų ir džiovintų slyvų. Vienai kokteilio porcijai reikės 1 stiklinės kefyro, 2 arbatinius šaukštelius sėlenų, 2 minkštas slyvas ir ketvirtis arbatinio šaukštelio cinamono. Visi komponentai sutrinami trintuve ir padedami į šaldytuvą 30 – čiai minučių. Per 30 min. išbrinks sėlenos ir gėrimas bus paruoštas vartojimui. Šis receptas yra dažnai naudojamas vidurių užkietėjimo gydymui ir profilaktikai.
Nutraukti gėrimo, kefyro su cinamonu, vartojimą, reikėtų tuo atveju, jeigu atsirado skausmai pilvo srityje, skrandžio veiklos sutrikimai, viduriavimas.
Ši dieta nerekomenduojama žmonėms su skrandžio ir žarnyno ligomis.
Kefyras su cinamonu, imbieru ir pipirais
Visais atžvilgiais, cinamono ir imbiero derinys, yra puikus.
Pirma – šie du prieskoniai, sustiprina vienas kito efektyvumą.
Antra – išeina nuostabi skonio kompozicija.
Imbieras pagreitina medžiagų apykaitą organizme, aktyviai degina riebalus.
Raudonieji pipirai yra žinomi dėl savo gebėjimo įtakoti medžiagų apykaitai ir gerinant maisto virškinimą, jie veikia „agresyviau“ nei imbieras. Kiekvienas iš šių prieskonių turi riebalų deginimo savybių. O jų derinys, jūsų antsvoriui, galingas trigubas smūgis.
Šio kefyro kokteilio su prieskoniais paruošimui reikės: 1 stiklinės neriebaus kefyro, po puse arbatinio šaukštelio imbiero ir cinamono, žiupsnelio raudonųjų aitriųjų pipirų. Ant tuščio skrandžio geriau negerti šio gėrimo. Idealus variantas – gerti nakčiai. Nepatartina šį kokteilį vartoti tiems, kas turi problemų su skrandžiu.
Linkime visiems atsakingai vartoti šiuos išvardintus kokteilius ir būkite sveiki bei laimingi.
Džiaukitės gyvenimu. Kurkite gėrį ir skleiskite jį.
Svorį kontroliuoju gerdama chromą, nes esu didelė smaližė.Pagėrus nusilpsta noras valgyti daug saldumynu, todėl natūraliai numetu kelis kilogramus savęs nekankindama:)Man labiausiai padeda PharmaNord Bio-Chromium papildas.Pabandykite ir Jūs:)
Man patinka jusu puslapis tik pastebejau klaida reklamoje jus reklamuojat netikra cinamona kuris panaudojus jo daugiau galima apsinuodyti tikro cinamono lazdele ne kiauru viduriuku bet pilnavidure ir spalva sviesesne nes visose parduotuvese tokiu ir prekiaujama o ekologinese galima lazdeliu pilnaviduriu
Sigita, dėkojame jums už pastabas. Į nuotraukas nereikėtų labai kreipti dėmesio 🙂 Tai tik nuotraukos, bet, jokiu būdu ne reklama. O nuorodą pašalinome iš straipsnio, kad nebūtume dvejopai suprasti. Cinamoną, jau minėjome straipsnyje, reikia rinktis natūralų ir kokybišką. Šitoje vietoje tikrai nereikia taupyti 🙂