Sveikata ir harmonija – Aikido

Turbūt yra nemažai žmonių, kurie savo gyvenime norėtų kažką pakeisti, pradėti iš naujo, atrasti save… Gal tarp jų esate ir Jūs? Yra daug žmonių, kurie norėtų mesti rūkyti, atsisakyti priklausomybės nuo alkoholio bei kitų žalingų įpročių. Tačiau kad viso to atsikratytume ir pradėtume kitokį gyvenimo būdą, reikalingi du būtini faktoriai: noras ir pasiryžimas keistis. Noras ir pasiryžimas tobulėti, suvokti save ir užsiimti kažkuo prasminga. Vien noro neužtenka: mes galime pasyviai norėti, tačiau nieko neįvyks, ryžtas – būtent tas būtinas ingridientas, leidžiantis įgyvendinti mūsų viltis ir troškimus. 

Noras be ryžto yra rąstas prie kojos, kuris jus paralyžuoja.


BERNHARD MOESTL, „Šaolinas\\\\\\\\\\“, ALGARVĖ, Vilnius, 2008.

Lavindami kūną, pažindami jį, galime išmokti suvokti savo norus ir troškimus. Galime išmokti kontroliuoti savo kūno reakcijas ir nukreipti jas pozityvia kryptymi. Tobulindami savo kūno pojūčius galime išmokti atsispirti negatyvioms nerimo ir depresijos būsenoms.

Rytuose žmonės nuo neatmenamų laikų studijavo ir kaupė žinias bei patirtį, leidžiančias įsigilinti į savo kūno ir sielos gelmes ir, atradus savo pirmapradę paskirtį, sugrįžti į ramybės bei harmonijos būseną. Būtina šios kelionės dalis yra kūno suvokimas ir tobulinimas. Taigi jau prieš kelis tūkstantmečius kovos menai buvo neatsiejama žmogaus fizinio ir dvasinio tobulėjimo dalis.

Vienas unikalių rytų kovos menų, gimęs ir šaknis įleidęs tekančios saulės šalyje, Japonijoje, sujungęs kovos menų sintezę ir humanistišką pasaulėžiūrą bei susilaukęs milžiniško populiarumo visame pasaulyje – Aikido. Čia kova nėra būdas nugalėti priešininką, o terpė žmogui suvokti savo ir priešininko/partnerio judėjimo principus bei, įvaldžius Aikido techniką, vienu rankos judesiu, panaudojant priešininko inerciją, nutraukti kovą be aukų ar sužeidimų. Šią unikalią fizinio ir dvasinio tobulėjimo sistemą sukūrė meistras Morihėjus Uešiba. Šiandien Aikido yra ne tik efektyvus savigynos būdas, bet ir vienas gražiausių Japonijos kovos menų, kur pagrindinė kovotojo užduotis – susilieti su puolančiojo judesiu ir jį pratęsti, kontroliuojant bei nukreipiant atakos energiją. Aikido remiasi dvikovos neegzistavimo filosofija, šiame kovos mene nėra varžymosi faktoriaus. Aikido judesiai yra gražūs ir harmoningi, bet kartu tvirti ir subalansuoti. Atlikdami šiuos judesius mes ne tik treniruojame kūną, bet ir harmonizuojame sąmonę, išmokstame atpažinti ir kontroliuoti savo emocijas. Aikido padeda į pozityvią energiją transformuoti tokias negatyvias emocijas kaip agresija ir baimė.
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, Aikido yra populiarus. Yra ne viena organizacija, kur praktikuojamos įvairios šio kovos meno kryptys. Kiekvienas norintysis treniruotis pagal savo poreikius gali atrasti nuo sportinių varžybų Aikido stiliumi iki rimtai praktikuojančių mokyklų, turinčių aiškias technines kryptis ir besilaikančių esminių Aikido techninių ir dvasinių principų. Šiandien Aikido Aikikai centras AIKIKAI HOMBU DOJO (Tokijas, Japonija) yra vieta, kurioje šį kovos meną praktikavo ir populiarino pats Įkūrėjas ir kurioje šiandien jo anūkas Moriteru Uešiba neša Aikido vėliavą, padedamas aukščiausio rango tarptautinių meistrų.

AIKIDO AIKIKAI ASOCIACIJA „SŪKURYS\\“ – tai mokykla, kur kiekvienas gali praktikuoti Aikido, gilintis į techninius ir dvasinius šio unikalaus kovos meno principus, ugdyti savo fizinį pajėgumą, valią ir plėsti pasaulėžiūrą. Čia jūs išmoksite ne tik apsiginti, bet ir judėjimo technikos, taisyklingai kvėpuoti, koncentruoti dėmesį bei atsipalaiduoti, vystysite kūno koordinaciją ir laikyseną. Čia rasite veiklą sau, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ar fizinio pasirengimo. Jūsų vaikai jau nuo penkerių metų ras bendraminčių, mokysis būti savarankiški bei sustiprės fiziškai. Jei Jūs garbaus amžiaus ir norite pasijusti pora dešimčių metų jaunesni, nenorite siekti sportinių aukštumų ir saugote savo sveikatą, Aikido tikrai jums. Mūsų asociacijoje dirba patyrę treneriai, sukaupę didžiulę patirtį treniruojant Aikido daugiau nei 10 metų. Plačiau apie asociaciją www.aikidosukurys.lt

Žmonės, kurie skiria laiko savo kūno pažinimui ir lavinimui, gyvenime pasiekia kur kas daugiau nei kiti ir būna sveikesni bei laimingesni.

Sveikata-ir-harmonija-aikido Sveikata ir harmonija - Aikido

„Išsitraukdamas kardą, viduje turi būti pasiruošęs nugalėti priešą. Net atmušdamas priešininko smūgį, neturi paleisti kardo, tavo ranka negali sudrebėti. Visada privalai laikyti kardą jausdamas, kad svarbiausia nugalėti priešininką.\\\\\\\\\\“

Miyamoto Musahis, parašęs šiuos žodžius, laikomas vienu geriausių visų laikų kovotoju kardais. Nugalėjęs daugiau kaip šešiasdešimt jam iššūkį metusių priešininkų, šis samurajus laikomas nenugalimu. Likusį savo gyvenimą XVII amžiaus Japonijoje jis paskyrė kovos kardais veiksmams studijuoti. 
Nugalėjęs daugiau nei šešiasdešimt priešininkų, nenugalėtasis samurajus suvokė, kad esmė yra kardo laikymas, judesio tobulumas ir vidinė kario dvasia…

P. S. Žinių svetainės įkūrėjas ir puoselėtojas Vytautas Ribikauskas Aikido treniruojasi nuo 2004 m. Šiuo metu yra Lietuvos Aikido Aikikai Federacijos ir Aikido Aikikai Asociacijos Sūkurys vienas iš atestacinės komisijos narių ir vienas iš trenerių. Treniruoja vaikus ir suaugusius jau daugiau nei 10 metų. Išsamiau apie Vytautą Ribikauską galite rasti čia.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie šį straipsnį. Įvertinkite prašome žvaigždute.
Sending
User Review
14.33 (3 votes)

Parašykite komentarą