Akių gimnastika – geriau už kavą
Pratimai gerina intraokulinio skysčio cirkuliaciją, mažina akių nuovargį, palengvina vizualinį darbą iš arti, stiprina vokų raumenis, gerina kraujotaką ir skatina akių raumenų atsipalaidavimą. Specialus akių mankštos pratimų kompleksas, kuris suteiks daugiau energijos, nei kava!
Kodėl mūsų akys pavargsta ir serga? Todėl, kad mes pažeidžiame pagrindinį regėjimo principą, kuris sako: „Kai akis juda, ji mato“. Gamta sukūrė akis būtent tam, kad mes jomis naudotumėmės. Tie organai, kurie lieka nenaudojami – nukenčia pirmiausiai. Akis vargina ne pats darbas, o tai, kad jos dirba netinkamu režimu. Mes praktiškai nustojome naudoti akis žiūrėjimui į tolį. Regėjimo apkrova vyksta būtent tada, kai mes bandome įžiūrėti objektą iš arti. Tai, visų pirma, raidės knygoje arba laikraštyje, simboliai kompiuterio ekrane. Apkrova regėjimui šiuo atveju monotoniška. Mes skaitome knygą, ir mūsų akys atlieka vienodus judesius: iš kairės į dešinę, iš dešinės į kairę. Kasdien vis tie patys judėsiai. Įsivaizduokite baleriną, kuri kasdien mokymo tikslais valandų valandas atlieka tą patį judėsį. Ir neatlieka jokių kitų judėsių! Akivaizdu, kad didžioji raumenų dalis liks neapkrauta, ir judesiai šokyje bus grubūs ir nesukoordinuoti.
Kaip sumažinti akių nuovargį
Akys ir smegenys – tai vienuma. Atstatant akis po alinančio darbo, jūs atliekate nervų sistemos palaikymą ir duodate impulsą smegenims organizmo atstatymui iš esmės. Tie, kas nešioja akinius arba linzes, turi juos nuimti prieš atliekant pratimų kompleksą.
- Pratimas atliekamas sėdint.
3 – 5 sek. smarkiai užmerkite akis, po to 3 – 5 sek. atmerkite. Pratimą kartokite 6 – 8 kartus.
Šis pratimas stiprina vokų raumenis, gerina kraujotaką ir atpalaiduoja akių raumenis. Atstato nervų sistemos tonusą.
- Atliekamas sėdint.
Apie pora minučių greitai mirksėkite.
Pratimas gerina regėjimo organų kraujotaką. Aktyvuoja nervų sistemą.
- Atliekamas stovint.
Žiūrėkite tiesiai prieš save į tolį 2 – 3 sek. Po to nukreipkite žvilgsnį į ištiestą pirštą priešais akis 25 – 30 cm. atstumu ir žiūrėkite į piršto galiuką 3 – 5 sekundes. Kartokite 10 – 12 kartų.
Šis pratimas mažina akių nuovargį, palengvina regimąjį darbą iš arti. Taip pat šis pratimas stabilizuoja nervų sistemą.
- Atliekamas sėdint.
Užsimerkite. Švelniai, piršto galiuku, masažuokite vokus sukamaisiais judėsiais 1 minutę.
Šis pratimas atpalaiduoja raumenis ir gerina kraujotaką. Tonizuoja nervų sistemą.
- Atliekamas sėdint.
Lengvai paspauskite vokus abiejų rankų trimis pirštais. Nuimkite pirštus nuo vokų po 1 – 2 sekundžių. Kartokite 3 – 4 kartus.
Pratimas gerina intraokulinio skysčio cirkuliaciją.
Būkite sveiki ir laimingi.