Gyvenimo ekologija: sveikata. Sveikas stuburas yra gerovės pagrindas. Katsudzo Nishi, žinomas dėl auksinių sveikatos taisyklių. Jis sukūrė trumpą ir paprastą kompleksą, apimantį keturis stuburo pratimus, kurie leidžia ištiesinti laikyseną, atstatyti slankstelius į vietą ir praplėsti kraujagysles.
Sveikas stuburas yra gerovės pagrindas. Laikysenos pažeidimas, stuburo kreivumas pažeidžia kraujo apytaką, o tai reiškia, kad ląstelės negauna pilnavertės mitybos ir pakankamai deguonies.
Katsudzo Nishi, žinomas dėl jo „Auksinių sveikatos taisyklių“, sukūrė trumpą ir paprastą kompleksą, apimantį keturis stuburo pratimus, leidžiančius ištiesinti laikyseną, atstatyti į vietą slankstelius ir praplėsti kraujagysles.
- Pratimai stuburui „Medžio lapelis“
Tai pagerina kraujo pritekėjimą į smegenis, ištiesina stuburą, praplečia kraujagysles.
Pradinė padėtis: gulime ant nugaros ant tvirto plokščio paviršiaus. Visi raumenys yra visiškai atsipalaidavę. Įsivaizduokite, tarsi jūsų viduje yra rami, taiki tuštuma, ir nuo to jūsų kūnas yra lengvas, plevenantis ore.
Pratimo atlikimas: lėtai sulenkite kojas per kelių sąnarius, traukdami kulnus prie sėdmenų, bet nepakeldami jų nuo grindų. Pakelkite galą virš grindų, nepakeliant stuburo ir pasilenkite rankomis prie kelių. Kada pirštų galiukai palies kelius, užfiksuokite šią padėtį 1-2 minutes. Įsivaizduokite, kaip galingas srautas gyvybiškos energijos praeina per visą kūną. Tada grįžkite į pradinę padėtį ir visiškai atsipalaiduokite 1-2 minutes.
2. Pratimai stuburui „Gluosnio šakelė“
Gydo stuburą, sumažina nugaros skausmą ir gerina širdies veiklą.
Pradinė padėtis: stovime, kojos plačiai, pėdos lygiagrečios viena kitai. Visas dėmesys sukoncentruotas į kūną. Kaip ir pratime „Medžio lapelis“ jauskite viduje tuštumos ir nesvarumo būseną.
Pratimo atlikimas: padėkite rankas ant nugaros inkstų srityje, pirštai liečiasi kryžkaulio plote. Lėtai pradėkite atlenkti galvą atgal, palaipsniui išsilenkdami per stuburą. Kada pajusite savo sugebėjimų ribą, tuomet rankas tiesiog laisvai nuleiskite žemyn , išlaikydami išsilenkimą. Jūsų kūnas spontaniškai pradės linguotis, kaip gluosnio šakos virš ežero vandens. Būkite tokioje padėtyje, tol kol jausitės patogiai, tada padėkite delnus ant apatinės nugaros dalies ir grįžkite pradinę padėtį, švelniai ištiesdami nugarą.
3. Pratimai stuburui „Lanko templė“
Pagerina kraujo apytaką, valo nuo druskų nuosėdų stuburo srityje.
Pradinė padėtis: stovėsena ant kelių, rankos nuleistos palei kūną.
Pratimo atlikimas: švelniai išsilenkite per stuburą atgal ir rankomis apglėbkite kulkšnis. Užlaikykite šią poziciją bent 5 sekundes. Grįžkite į pradinę padėtį. Kartokite pratimą 3-10 kartų, pradedant nedideliu pakartojimų skaičiumi ir didinkite iki kiek jaučiatės galėdami.
4. Pratimai stuburui „Vynuogės medis“
Pagerina stuburo lankstumą ir kraujotaką.
Pradinė padėtis: stovime, kojos pečių plotyje ir atpalaiduotos.
Pratimo atlikimas: pamasažuokite rankomis liemens sritį, įsivaizduodami, kaip stuburas tampa lankstus ir elastingas. Po to, energingai lenkitės į priekį, bet be greitų ir staigių judesių. Energingai, bet švelniai. Pabandykite pasiekti grindis rankomis. Nelenkite kojas per kelių sąnarius, bet ir neįtempkite jas – jos turėtų išlikti neįsitempusios. Grįžkite į pradinę padėtį. Tada atlikite keletą energingų, tačiau švelnių pasilenkimų į kairę ir į dešinę.
Kasdien atlikite visus keturis pratimus. Tai užims visiškai nedaug laiko, bet turėsite ne tik sveikesnį stuburą, bet ir pagerinsite viso organizmo sveikatą. Būkite sveiki!
Nuostabus pratimai, aciu
Sveiki.SUPER pratimai.AČIŪ.
Gerbiama Vanda,
džiugu, kad jums patiko. Turbūt ir praktikuojate pratimus?