Cinamonas ir medus – farmacijos apie tai garsiai nešneka!

honey-cinnamon Cinamonas ir medus - farmacijos apie tai garsiai nešneka!

Medus yra vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norit minkšto medaus, tai atlaisvinkit  dangtelį ir įstatykit indą su medumi į karštą vandenį ir jis pasidarys toks, koks buvo iš pradžių. Niekada nevirkit ir nedėkit į mikrobangę medaus, nes tai sunaikins visus medaus fermentus.

Cinamonas ir medus. Farmacijos kompanijos apie tai garsiai nešneka, bet tai yra pats geriausias vaistas:

Medaus ir cinamono mišinys gydo daugelį ligų. Medus yra prieinamas daugelyje pasaulio šalių ir gydytojų pripažįstamas kaip labai efektyvus vaistas nuo daugelio ligų.

Medus gali būti naudojamas, nebijant jokių šalutinių poveikių nuo daugelio ligų. Medus nors ir saldus, bet teisingai vartojamas kaip vaistai, tinka ir žmonėms, sergantiems cukralige.

Žurnalas :Weekly world news“, leidžiamas Kanadoje (1995 m. Sausio 17 d. Numeris). Jame yra ligų sąrašas, kurias galima išsigydyti, naudojant medų ir cinamoną:

Širdies ligos:

Sumaišykit medų su cinamonu ir tepkit ant sumuštinio. Riekelė kiekvieną rytą pusryčiams sumažins cholesterolio kiekį kraujagyslėse ir apsaugos jūs nuo infarkto. Jei jau esat turėję infarktą, tai išvengsite kito infarkto. Tokie pusryčiai taip pat atstato arterijų ir venų sienelių elastingumą.

Artritas

Žmonės, kenčiantys nuo artrito, kiekvieną rytą ir vakarą turi išgerti puodelį šilto vandens su 2 valgomais šaukštais medaus ir vienu arbatiniu šaukšteliu cinamono. Reguliariai vartojant galima išsigydyti ir chronišką artritą. Kopenhagos universitete atliktas tyrimas: Gydytojai savo 200 artritu sergančių pacientų kasdien prieš pusryčius davė vieną valgomą šaukštą medaus ir pusę arbatinio šaukštelio cinamono. Po savaitės skausmo nejautė 73 pacientai, o po mėnesio beveik visi 200 pacientų galėjo vaikščioti be skausmo.

Šlapimo pūslės infekcija

2 valgomi šaukštai cinamono ir 1 arbatinis šaukštelis medaus stiklinėje šilto vandens sunaikina infekciją.

Cholesterolis

2 valgomi šaukštai medaus ir 3 arbatiniai šaukšteliai cinamono ir 16 uncijų vandens (1 uncija ~ 31 gramas) per 2 val. Sumažina cholesterolio kiekį kraujuje 10 proc. Reguliariai vartojant 3 kart per dieną išnaikinamas bet koks cholesterolis.

Apskritai kasdien vartojamas grynas medus žymiai sumažina cholesterolio kiekį.

Peršalimas

Valgomas šaukštas šilto medaus ir ¼ šaukšto cinamono kasdien 3 dienas. Išgydo daugumą chroniškų peršalimų, slogų ir išvalo sinusus.

Pilvo skausmai

Medus su cinamono milteliais išgydo pilvo skausmus.

Dujos

Indų ir Japonų mokslininkai pastebėjo, kad medus su cinamonu pašalina dujų kaupimąsi pilve.

Imuninė sistema

Kasdienis medaus ir cinamono vartojimas stiprina imuninę sistemą.

Virškinimo sutrikimai

Cinamono milteliai pabarstyti ant dviejų valgomų šaukštų medaus ir suvartoti prieš maistą padeda suvirškinti net ir „sunkiausią“ maistą.

Gripas

Ispanų mokslininkas pastebėjo, kad medus užmuša gripo sukėlėjus.

Ilgaamžiškumas

Arbata su medum ir cinamonu vartojama reguliariai pašalina senėjimo požymius ir prailgina gyvenimą.

Paimkit 4 šaukštus medaus, 1 šaukštą cinamono, 3 puodelius vandens ir virkit kaip arbatą.

Gerkit po ¼ puodelio 3 kart per dieną. Gyvenimas tikrai pailgės, kaip rašo, ir iki 100 metų.

Spuogai

3 valgomi  šaukštai medaus ir 1 arbatinis šaukštelis cinamono. Ištepkit ta košele spuogus prieš miegą, o ryte nusiplaukit šiltu vandeniu. Pašalina spuogus visiškai.

(Paauglių patikrinta ir puikiai veikia).

Odos infekcijos

Medus su cinamonu lygiomis dalimis pagydo egzemą ir visas kitas odos infekcijas.

Svorio atsikratymas

Kiekvieną rytą 30 min prieš pusryčius ir vakare prieš miegą gerkit medų ir cinamoną išvirtą 1   puoduke vandens. Reguliariai vartojant svorio atsikratys net ir labiausiai nutukęs žmogus. Šis mišinys neleidžia kauptis riebalams, net jei žmogus maitinasi labai kaloringai.

Vėžys

Tyrimai atlikti Japonijoje ir Australijoje kad pažengęs vėžys pilve ir kauluose sėkmingai išgydomas. Šių rūšių vėžiu sergantys žmonės kasdien turi valgomą šaukštą medaus su arbatiniu šaukšteliu cinamono 1 mėnesį 3 kart į dieną.

Nuovargis

Naujausi tyrimai rodo, kad cukrus esantis meduje yra labiau naudingas nei kenksmingas kūno stiprumui Vyresni žmonės, reguliariai vartojantys medų ir cinamoną lygiomis dalimis yra žymiai gyvybingesni ir lankstesni. Dr. Milton, atlikęs tą tyrimą, sako, kad 0.5 valgomo šaukšto medaus vandens stiklinėje kartu su cinamonu, suvartojus ryte po dantų valymo ir 15 val. po pietų, kai kūno gyvybingumas pradeda mažėti, padidina kūno gyvybingumą per savaitę.

Blogas kvapas

Pietų Amerikos gyventojai ryte skalauja burną ir gerklę su arbatiniu šaukšteliu medaus cinamono stiklinėje karšto vandens, ir taip visai dienai atsikrato blogo kvapo iš burnos.

Klausos praradimas

Kiekvieną rytą ir vakarą medus su cinamonu lygiomis dalimis atstato klausą.

Išsamesnius receptus su medumi ir cinamonu žiūrėkite mūsų sekančiame straipsnyje: Cinamonas ir medus – sveikata ir harmonija dešimčiai metų! 

Norintiems įsigyti gardaus medaus, kviečiame užsukti į mūsų internetinę parduotuvę Pradas.lt

,

32 thoughts on “Cinamonas ir medus – farmacijos apie tai garsiai nešneka!

  1. Jura,
   Cinamonas padeda reguliuoti cukraus lygį kraujyje. Rekomenduojama suvalgyti ¼ – tąją šaukštelio su kiekvienu valgiu. Blogiausia kas gali atsitikti vartojant cinamoną – tai nieko neatsitikti (nebus jokio teigiamo ar neigiamo efekto).

   Sergant cukriniu diabetu, galima vartoti medų, tačiau dėl jame esančios gliukozės apie 34 proc. ir fruktozės 39 proc., jo vartojimą reikia griežtai riboti: ne daugiau kaip po vieną arbatinį šaukštelį 2-3 kartus per dieną. Ypač svarbu neperdozuoti medaus diabetu sergantiems vaikams.
   Tyrimai parodė, kad gliukozės kiekis kraujyje diabetikui vienodai padidėja suvartojus 39 gramus medaus arba 50 gramų duonos. Į tai reikėtų atsižvelgti valgant medų.

 1. Kumarinas(pranc.coumarine),heterociklinis org.junginys šviėžio šieno kvapo kristalai.Drįstu abejoti šio org.junginio buvimu cinamono žievėje norėtųsi biochemiko komentaro

 2. Aš nesinaudojau minėtais receptais, bet mėgstu medų ir cinamoną. Dedu jo į košes, gardinu arbatas, barstau ant keptų obuolių, smaližiauju bandelėmis su cinamonu. Nesu iš tų žmonių, kurie gyvena sveikai. Prieš porą metų gydytojai pastebėjo , kad cukraus kiekis kraujyje artėja prie prie ribos, rodančios diabetą. Man patarė laikytis dietos. Bet daug bendravau su įvairiais žmonėmis ant kurių stalo daug saldumynų… Mane tiesiog traukė cinamono kvapas, aitrumas. Prieš kelias savaites pasidariau kraujo tyrimus -cukrus -4,9. CH olesterolis atitinka mano amžiaus normas. Tiesa, cinamonas yra prieskonis, kartais, nuo jo pamaudžia inkstus. Mano riba – ne daugiau, kaip arbatinis šaukštelis per dieną.

 3. Receptai labai neišsamūs,kiek laiko virti cinamoną,ar maišant?užbarstyti cinamoną ant medaus,tai tas pats,kaip atskirai suvartoti,gal reiktų išmaišyti vis tik?
  o kam ta reklama,kur pirkti cinamoną?rudugys-viena iš brangiausių parduotuvių.Na bet aš cinamono lazdelių parsivežiau iš Maroko,tai manau,kad jis pakankamai kokybiškas…

  1. Gerbiama Rasa,

   Mes labai gerbiame visų mūsų skaitytojų nuomonę, jūsų taip pat. Tačiau ką reklamuoti ir kaip reklamuoti čia pasiliekame teisę sau. Ši parduotuvė mums patiko. Priduriant norime paminėti, kad yra ruošiamas naujas straipsnis apie cinamoną. Jame bus nemažai konkrečių receptų. Sekite naujienas.

 4. As noriu numesti svorio,susitvarkyti zarnyna ir pagydyti slapimo pusles infekcija .Kaip tada vartoti,nes kiekvienam atvejui kitoks receptas?

 5. ryte ant tuščio skrandžio – į stiklinę šilto vandens 1 šaukštelis medaus+nubrauktas šaukštelis cinamono (naudoju Ceilono cinamoną)
  ,gerai išmaišyt ir gert, aš dar pilu šaukštelį obuolių acto.Energijos duoda tai tikrai

  1. Jeigu neturite cinamono ne bėda…galima tiesiog šiltame vandenyje ištirpinus vieną šaukštelį medaus, kas rytą, prabudus, dar prieš tualetą, išgerti vieną stiklinę. Kodėl prieš tualetą? Todėl, kad rytais mes turime valytis ne tik dantis ir prausti veidą, bet turime valytis ir skrandį bei žarnyną. Jeigu rytais tualete jums pavyksta atlikti ne tik lengvas procedūras bet ir visa kita…tuomet jūsų organizmas puikiai valosi. Po tokio išsivalymo jau galima ir pusryčiauti. Taip organizmas virškins šviežų maistą ir jame bus mažiau toksinų.

 6. Rasoma, kad medaus negalima termiskai apdoroti, virti ar kisti i mikrobangu krosnele, bet kai kurie receptai reikalauja medu ir cinamona virti… Tai kaip cia taip ??

  1. kaip suprantu,tai virti tik- „cinamoną išvirtą 1 puoduke vandens“ .Medaus virinti nereikia,jį reikia valgyti,užgeriant cinamono“arbata“.

  2. Virtas ar bet kaip apdorotas medus netenka savo gerųjų gydomųjų savybių. Lieka tik medaus skonis, kuris yra bevertis. Stenkitės medų kabinti tiesiog šaukštais 🙂

 7. tai gal parasykite dozes ,kiek medaus deti,kiek cinamono ir tikrai ne visas cinamonas tinka…konkretumo nulis.

  1. Geriausias cinamonas tai,jeigu jūs patys sumalsite cinamono lazdeles į miltelius. O dozes rinkitės pagal savo skonį. Vieną kartą išeis per stiprus, kitą kartą per silpnas, tai trečią kartą jau pataikysite 🙂 Eksperimentuokite su savo skoniais. Tik taip pažinsite savo organizmą ir suprasite ko jam reikia. Kiekvienas mes esame individualūs ir skirtingi 🙂

 8. O tai kokiomis dozemis vartot?…..pvz svorio atsikratymui. Gal bandet kas? Padeda?

   1. Ruošiamas naujas straipsnis apie svorio mažinimą. Dar truputį palaukite ir sužinosite puikių receptų 🙂

 9. Tokiame straipsnyje trūksta informacijos, kad didesniais kiekiais naudoti yra tinkamas tik ceiloninis cinamonas, kuriame mažesnis kenksmingos medžiagos – kumarino kiekis. Kitose cinamonų rūšyse, pvz. kininiame, kumarino, kuris mažina kraujo krešėjimą, koncentracija didesnė, todėl jo didelėmis dozėmis nerekomenduojama vartoti.

Parašykite komentarą